Ruzovy nacvik

Proc Ruzovy nacvik? Protoze mi tento skvely napad na nacvik zon poslala Ruzenka. Me se to tak zalibilo, ze jsem se rozhodla to zverejnit tak, jak mi to poslala. Vyzkousejte to, je to opravdu skvele.

Nácvik zony malého psa doma:


Pokud vlastníte malé plemeno,jako např.jorkšír,bišonek,ratlík,čivava apod.,můžete s nimi pokud máte problémy se zonou tuto nacvicovat i doma.Jak? Stačí vám k tomu žehlící prkno a křeslo nebo gauč.
Vezmete prkno,opřete jej o křeslo nebo gauč,zpočátku můžete použít i nižší stupínek,např.krabici,důležité je aby vše pevně drželo a nepadalo při dotyku ,tak aby směřovalo směrem dolu k zemi.Na jeho konec dáte např tmavý ručník(pokud je prkno v tmavé barvě,pak dejte světlejší,jde o to aby se barevně rozlišila zona),který bude simulovat zonu. Pejska postavíte nad zonu nebo na křeslo a dáte povel aby pejsek prošel po prkně,na konci mu reknete "zona" a zastavíte ho a odměníte.Pejsek by měl zustat na zone stat alespon 5 vterin (opakujte mu stále povel "zona" ) po 5ti vteřinách ho odměňte,úplné začátečníky nechte stát na zoně třeba jen 2 vteřiny,důležité je aby pejsek na zoně zastavil a zafixoval si,že když seběhne dolu,MUSI na konci zastavit.

Tak si myslim, ze majitele mensich psu by si to mohli vyzkouset. Vzdyt uz jednou jsem psala, ze trenovat agi se da opravdu vsude a pouzit se da cokoli, pokud tim primo sveho partaka neohrozite. A nebojte se vymyslet si sve vlastni zpusoby treninku, jen jedno mejte na pameti!!! NIKDY sveho psa nepretezujte a nemyslete si, ze vsechno bude umet hned. A nestrovnavejte sveho psa s jinymi. To, co jeden pes pochopi hned, muze druhemu trvat trochu dele a naopak. Porad mejte na pameti, ze agi=zabava a jako takove to porad berte.

Ja sama netrenuji kazdy den, pouze trikrat do tydne a to s kazdou holkou nejvyse 7 – 10 minut. A ne cele parkury, stavim si pouze sekvence, ktere jsou vetsinou tak ze 4 skocek a k tomu jeden,dva dalsi elementy.

Jen pro vasi zajimavost. S Ritou jsme zony zvladli az pote, co se naucila povel "stuj" a to naprosto bezchybne a s Kleinou zapasime stale. Z deseti zon mi sedmkrat zastavi a trikrat krasne z vysoka seskoci a tvari se, ze to byla teda vec, co? To se mi to povedlo!