Seznámení

 

V tomto sportu jsou čtyři druhy překážek:

1) Oblouk ( 85 -90 cm, výška 90cm) 
2) Branka (Šířka 120 cm, výška mezi 83 a 101 cm)
3) Tunel ( 1-3 m průměr od 60-80cm)
4) barel (průměr 55 až 71 cm a výška 60 až 106 cm)
 
Psovod nechodí se psem po vyznačeném parkuru (Základní plocha pro stavbu parkuru: 20 x 30m.Uprostřed této herní plochy je vymezen prostor pro psovoda: 3x3m, nýbrž se pohybuje ve vymezeném prostoru, kde slovně a pohybama rukou a tělem navádí psa. Pes pracuje naprosto samostatně. Právě proto je velmi důležité, aby znal veškeré překážky. 
 
Jako první si rozmyslíte, jaké povely na jednotlivé překážky chcete používat. Tyto povely pak během tréninku již nesmíte měnit. 
 
Jeden povel bude pro probíhání oblouku rovně, další pro zatočení vlevo, vpravo, povel pro tunel a pak také pro točení za tunelem, branka se bude obíhat buď zepředu či zezadu a okolo barelu se také běhá v obou směrech.
 
Já doporučím svým žákům, aby si rozhodně pořídili notýsky (nejlepší budou od Renatky Šikolové a ráda vám na ní dám kontakt) a do nich si vše potřebné zapisovali a kreslili. Cvičit se dá opravdu všude - v lese, v ovocném sadu, na louce. (Nejsem si zcela jistá, zda mě u nás na vsi nemají už za cvoka. Jdu se svou smečkou a tu uvidím strom. Okamžitě zvolám čača a pak jásám, že moji psi strom oběhli)